Jak działa Punto Pack InPost na Vinted [2023]

Czy masz zamówienie Vinted do wysłania za pomocą pakietu Punto firmy Inpost? Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak działa Vinted's Punto Pack, aby dostarczyć swoje produkty klientowi.

Autor artykułu: Olalla Mellado Redaktor i menedżer popularnych treści cyfrowych.
inpost vinted jak to dziala

W Vinted, słynnej aplikacji do sprzedaży odzieży i artykułów używanych, znajdujemy wiele firm, za pośrednictwem których można wysyłać przesyłki między sprzedającym a kupującym oraz między różnymi krajami.

Niektóre z tych firm to Correos, Ups, Chronopost, La Poste, DHL lub InPost, o których powiemy w tym artykule.

Jak działają pakiety Punto w Vinted autorstwa InPost

InPost jest jedną z najczęściej używanych firm przewozowych w Vinted, a to dlatego, że ma przesyłki międzynarodowe na terenie Unii Europejskiej.

Obecnie większość użytkowników InPost koncentruje się między krajami Hiszpanii i Francji. Przesyłki z Hiszpanii do Francji są częściej oparte na fakcie, że francuscy użytkownicy są bardziej konsumentami niż sprzedawcami, a InPost był jedną z pierwszych firm przewozowych, które współpracowały między Hiszpanią a Francją w ramach Vinted.

Co to są punkty Pack?

InPost realizuje dostawy do domu, a także dostawy od Punto Pack do Punto Pack.

Jednak w Vinted znajdujemy przesyłkę z pakietu Punto sprzedającego do pakietu Punto kupującego.

Punkty paczek to siedziby przedsiębiorców, które tradycyjnie obserwujemy jako sklepy tytoniowe lub małe sklepy i które są kojarzone z InPost jako punkt odbioru i odbioru paczek.

W tych punktach Pack, sprzedawcy Vinted zostawiają swoje paczki, a kurier odbiera je, aby zabrać je do punktu Pack wybranego przez klienta w ich mieście.

Jak używać pakietu Punto na Vinted jako sprzedawca

Wiedza, jak korzystać z pakietu Punto na Vinted jako sprzedawca jest bardzo łatwa, wystarczy wykonać następujące czynności:

- Pobierz tag czatu klienta.
- Wydrukuj etykietę.
- Wytnij i dołącz najwęższą część do opakowania.
- Wklej największą część wyciętego arkusza na zamkniętym opakowaniu.
- Wybierz żądany punkt pakietu i odbierz pakiet.
- Sprzedawca odczyta kod pakietu.
- Poczekaj na potwierdzenie wysyłki na czacie klienta.

Jak wykorzystać Pack Point na Vinted jako kupujący

Aby wykorzystać punkt Pack w Vinted jako kupujący, wystarczy przejść do punktu Pack Point wskazanego podczas składania zamówienia, w momencie otrzymania powiadomienia, że zamówienie zostało przybył. Klienci mają 15 dni na odbiór zamówienia.

Musisz podać swoje imię i nazwisko, aby sprzedawca mógł oznaczyć Twoje zamówienie jako dostarczone i Ci je przekazać.

Inna osoba może również przejść do Twojego posta, aby go odebrać, ale musi podać Twoje imię i nazwisko oraz swój identyfikator lub identyfikator podatkowy.

Kiedy automatycznie odbierzesz zamówienie od sprzedawcy, zostanie wskazane, że je odebrałeś i rozpocznie się 2-dniowy okres, abyś mógł wskazać, że zamówienie jest prawidłowe i zostanie automatycznie sfinalizowane za Ciebie .

Wskazówki dotyczące korzystania z pakietu Punto na Vinted

Istnieje kilka wskazówek, jak korzystać z pakietu Punto na Vinted, które z pewnością Ci się przydadzą:

- Uważaj na wagę: w Punto Pack Twoje zamówienie nie jest ważone, ale osoba dostarczająca może odmówić transportu, jeśli wybrałeś małą paczkę w reklamie produktu na Vinted i w rzeczywistość Twój pakiet jest bardzo duży.

- Bądź cierpliwy: czasami potwierdzenie wysyłki może zająć trochę czasu, więc bądź cierpliwy i poczekaj 24 godziny na jego aktualizację.

- Potwierdź przesyłkę ręcznie: jeśli po 24 godzinach przesyłka nie zostanie potwierdzona, możesz kliknąć „Zamówienie wysłane” w rozmowie z klientem, aby wysyłka została potwierdzona.

- Skontaktuj się z InPost: jeśli jest jakiś problem z zamówieniem, nie zapomnij, że możesz zadzwonić do InPost i podać numer referencyjny etykiety, aby mógł Ci powiedzieć, gdzie jest i rozwiązać Twoje wątpliwości.

- Dobrze zapakuj paczki: w przypadku, gdy Twoje zamówienie jest delikatne i zostanie złamane przez InPost, przyczyną tego będzie sprzedawca, który nie zapakował dobrze produktu. Wykorzystaj więc folię bąbelkową lub zmięty papier, aby wypełnić wszystkie luki w swoich delikatnych przedmiotach.


Na pewno już wiesz, jak działa pakiet Punto w Vinted i możesz łatwo zacząć z nich korzystać.