change blog language
shein clo

Jak Urząd Celny współpracuje z SHEIN? [Jak łatwo uniknąć płacenia]

Czy Twoje zamówienie SHEIN może zostać zatrzymane w urzędzie celnym? Bardzo niefortunnym problemem, ale można go uniknąć lub zminimalizować, jest opóźnienie zamówienia w urzędzie celnym Twojego kraju. W tym artykule znajdziesz informacje, jak uniknąć takiej sytuacji.

Autor artykułu: Olalla Mellado Redaktor i menedżer popularnych treści cyfrowych.

Jeśli zamawiasz produkty wyprodukowane w Chinach w sklepie internetowym SHEIN, Twoje zamówienie będzie musiało przejść przez kontrolę celną, ponieważ możesz być mieszkańcem innego kraju.

Jeśli Twoje zamówienie w SHEIN jest opóźnione przez organy celne, będziesz musiał uiścić dodatkową opłatę, więc zamówienie w SHEIN nie jest tak tanie, jak początkowo sądziłeś.

Jak działa odprawa celna z SHEIN

Cło to międzynarodowy terminal znajdujący się na granicy krajów, który kontroluje przychodzący handel zagraniczny i nakłada podatki (zwane również cłami) na towary, których cena przekracza określony limit lub które nie są zgodne z przepisami (na przykład, jeśli treść nie zgadza się z fakturą).

W przypadku konieczności zapłaty cła SHEIN wydarzy się jedna z tych dwóch rzeczy:

- Zawartość paczki nie jest zgodna z fakturą.

- Cena Twojego pakietu przekracza minimalny limit płatności taryfy.

Jeśli musisz zapłacić cło, otrzymasz wiadomość na swój telefon komórkowy z ostrzeżeniem, że jeśli chcesz odebrać zamówienie, będziesz musiał zapłacić cło.

Od 1 lipca 2021 r. musisz zapłacić podatek VAT w swoim kraju, jeśli jesteś w Unii Europejskiej od produktów kupowanych poza nią, chociaż nie ma to nic wspólnego z płatnością celną, jest to podatek, który powinien należy zauważyć.

Ten podatek VAT ogłosił, że SHEIN zostanie uwzględniony w ich platformie, więc nie musimy się martwić. Jeśli podatek VAT nie jest wliczony w cenę, będziemy musieli zapłacić firmom żeglugowym, aby zarządzać tym podatkiem.

Unikaj ceł przy zamówieniu SHEIN

Firma SHEIN nie ma kontroli nad konkretnymi prawami każdego kraju i podlega warunkom każdego kraju. Narzędzie do śledzenia zamówień SHEIN pozwala zobaczyć, że Twoje zamówienie zostało sprawdzone przez inspektora celnego, ale niekoniecznie oznacza to, że musisz zapłacić cło.

Dodatkowo SHEIN może podzielić Twoje zamówienie na wiele paczek, aby uniknąć kontroli celnej. Uważamy jednak, że warto wybrać opcję, która najbardziej Ci odpowiada, aby rozwiązać zobowiązanie i kupić ubrania tanio.

Jeśli jednak chcesz uniknąć płacenia cła za zamówienie SHEIN, istnieje kilka rozwiązań.

Zapłać opłatę celną za przesyłkę SHEIN

Jeśli mieszkasz w Unii Europejskiej, a Twoje zamówienie przekracza 150 euro, będziesz musiał zapłacić podatek VAT od ubezpieczenia, a SHEIN nie może nic z tym zrobić, ponieważ jest to obowiązujące prawo.

Jeśli mieszkasz poza Unią Europejską, a Twoje zamówienie jest przetrzymywane w urzędzie celnym i nie chcesz tracić czasu, możesz uiszczać opłaty. Stawka ta jest procentem wartości zamówienia i zależy od ceny produktu oraz kraju, w którym go kupujesz.

Poproś SHEIN o zwrot cła do nas

Firma SHEIN może zapłacić od 50% do 100% opłat celnych w przypadku, gdy zamówienia są wstrzymywane przez organy celne z ich powodu, to znaczy, że błędnie oznaczono zamówienie w odniesieniu do jego treści.

Jeśli masz dowód potwierdzający należności celne, możesz skontaktować się z pomocą techniczną SHEIN i przesłać to zdjęcie, aby poprosić o zwrot należności celnych.

Te opłaty celne mogą zostać zwrócone na Twoje konto bankowe lub do portfela SHEIN, ale zwrot do portfela SHEIN jest najszybszy.


Cła, choć mają dobry charakter, uniemożliwiają nam kupowanie po niskich kosztach i składanie zamówień po niskiej cenie. W ten sposób dowiesz się, jak radzisz sobie z obyczajem SHEIN , jeśli masz z nimi problemy.

Czytaj dalej bloga, aby znaleźć więcej interesujących treści.